קבלן שיפוצים: איכות ואמינות שאפשר לבדוק

נף השיפוצים הוא אחד הענפים הבודדים בישראל שבו לרוב יש עבודה. בחורף ובקיץ, במצב כלכלי טוב או פחות טוב. יחד עם זאת שיפוצים הם דבר יקר ולעיתים די קרובות אנשים מנסים לחסוך על ידי כך שהם עושים שיפוצים בעצמם או מחפשים שיפוצניק זול.

למה קבלן שיפוצים?


ההבדל בין קבלן שיפוצים לבין שיפוצניק או בעל מקצוע הוא פשוט: בעל מקצוע כלשהו שקשור בבניין או בשיפוצים הוא איש המיומן במקצועו ויודע אותו על בוריו. רצף יודע לרצף בצורה הטובה ביותר, ריצוף איכותי, ישר שישמר לאורך שנים. צבע מומחה בצביעה וכדומה. אף שכל אחד מאלה יודע בדרך כלל לבצע מלאכות אחרות הוא מתרכז בדרך כלל במקצוע שלו.

שיפוצניק הוא בדרך כלל "הצגה של איש אחד". הוא יודע לבצע את כל המלאכות או לפחות את רובן המכריע אבל לרוב הוא איננו מומחה לדבר אחד. אנשים רבים שהזמינו שיפוץ אצל שיפוצניק, בגלל המחיר או מסיבות אחרות, נוכחו לדעת שהדברים לא תמיד הסתדרו לשביעות רצונם: אולי הצבע היה טוב אבל הריצוף בעיילי. עבודות האינסטלציה בוצעו בצורה סבירה אבל מערכת החשמל בבית קורסת לעיתים קרובות.

קבלן שיפוצים 

לעומת זאת יכול להיות מומחה לדבר מסוים אבל הוא מעסיק מומחים בכל התחומים הנדרשים לביצוע שיפוץ כולל ומקיף בבית. הוא איננו אחראי על הביצוע אבל הוא בהחלט אחראי על התכנון והתזמון של השיפוצים מתחילתם ועד סופם. קבלן שיפוצים טוב יכול לסיים שיפוץ כללי של בית בתוך זמן קצר יחסית, הן בגלל שהוא מעסיק בעלי מקצוע טובים והן בגלל שתכנון נכון חוסך זמן.

איך מוצאים קבלן שיפוצים טוב?


למרבה הצער אין קיצורי דרך בחיפושים אחרי קבלן שיפוצים. צריך לבדוק ולחפש, לראות המלצות ועבודות קודמות שביצע קבלן השיפוצים שלכם בעבר. הדרך הטובה ביותר היא להשתמש בפיתרון הישן והטוב – לשאול את החברים, המכרים ובני משפחה אם הם מכירים קבלן שיפוצים טוב. אם יתמזל מזלכם תמצאו בדרך הזו קבלן טוב. למעשה, זאת הדרך המקובלת בדרך כלל.

 

מומלץ תמיד לחפש בפנקס הקבלנים אודת הקבלן:

http://www.moch.gov.il/rasham_hakablanim/Pages/pinkas_hakablanim.aspx

מי אנחנו?

פורטל פרקטיקה משפטית הוא פורטל אשר הוקם על ידי איזי נשיונליטי, הפורטול מהווה כתבות ההשארה ואיננו מהווה יעוץ משפטי בשום צורה,  מדובר האתר שנוצר לצורכי קידום בלבד, קריאה מהנה.

הכתבות המובילות בפרקטיקה משפטית
Instagram