האם ביטוח חיים תופס במקרה של התאבדות ?

התאבדות וביטוח חיים

חזי ז"ל (שם בדוי) היה בעל עסק שנקלע לחובות כבדים. 

חזי נמצא מת במבנה שבו התנהל עיסקו, לאחר שעלה לגג המבנה בכדי לסדר משהו.

 לרוע מזלו, הרעפים נשברו והוא נפל ומצא את מותו. חזי ביטח עצמו בביטוח חיים, כתשעה חודשים בטרם הלך לעולמו באופן טרגי.

גם משפחות של מתאבדים זכאים לביטוח

חברת הביטוח ישר קפצה על "המציאה", ודחתה את התביעה לתגמולי הביטוח של המוטבים, בנימוק שחזי התאבד, ומאחר וזה קרה פחות משנה לאחר כניסת הפוליסה לתוקף, היא פטורה ממתן התגמולים למוטבים. על פי חוק חוזה הביטוח, בביטוח חיים מגיעים תגמולי הביטוח גם אם האדם שחייו מבוטחים התאבד כעבור שנה או יותר מכריתת החוזה. 

היינו, מי שביטח עצמו בביטוח חיים, והתאבד בטרם מלאה שנה לכריתת החוזה, מוטביו מפסידים את הכסף.

האם חזי ז"ל התאבד? התשובה היא שלילית. מעיון בתיק המשטרה שנפתח בעקבות חקירת המוות, נרשם במפורש שהתאבדות אינה סבירה בנסיבות העניין. חזי היה אדם גבוה, קרוב למטר ותשעים, גובה תקרת הגג במקום העסק במבנה הישן היה פחות מ- 3 מטרים. ככל הנראה הוא עלה לגג כדי לתקן משהו.  נוכח הנתונים, נסיונה של חברת הביטוח להשתמט מתשלום בנימוק של התאבדות הוא מגוחך. הוגשה תביעה לבית המשפט, חברת הביטוח החליטה כמובן לשלם ולא לנהל תביעה הזויה.

אל תחששו לתבוע את חברת הביטוח, גם היא יודעת להתקפל כשצריך.

*האמור בטקסט לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם.

https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/144_001.htm

מי אנחנו?

פורטל פרקטיקה משפטית הוא פורטל אשר הוקם על ידי איזי נשיונליטי, הפורטול מהווה כתבות ההשארה ואיננו מהווה יעוץ משפטי בשום צורה,  מדובר האתר שנוצר לצורכי קידום בלבד, קריאה מהנה.

הכתבות המובילות בפרקטיקה משפטית
Instagram